Wasze pytania

Czyli wszystko o co chcielibyście zapytać fotografa i filmowca

Wasze pytania

Czyli wszystko o co chcielibyście zapytać fotografa i kamerzystę / filmowca

Ślub to jedno z największych wydarzeń w ciągu całego życia. Wiadomo. Z tym dniem związane jest dużo emocji, pytań i  wątpliwości. 

Dlatego przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli chcecie zapytać o jakąś kwestię bezpośrednio – napiszcie do nas lub zadzwońcie. Jesteśmy dla Was!

Ogólne

pytanka do Zadumane.pl

Ogólne

pytanka do Zadumane.pl

1. Kto przyjedzie na
nasze wesele?

Działamy w duecie. Aga zajmuje się fotografią, Andrzej filmem i lotami dronem. Jeśli zależy Wam na drugim operatorze czy fotografie – nie ma problemu. Mamy w branży doświadczonych znajomych. 

Co jeśli potrzebuję tylko fotografa albo tylko kamerzystę? 

Nie ma problemu. Działamy też osobno, ale lubimy pracować razem. 🙂

Jesteśmy już po ślubie, chcemy wspierać Was w całym procesie przygotowania do ślubu i  w trakcie Waszego dnia. Jeśli potrzebujecie ślubno-weselnych polecajek dajcie znać! Podeślemy! 🙂

Mamy uprawnienia do pracy w kościele.

2. Jak wybrać film ślubny?

Niezależnie od tego, który pakiet filmowy wybierzecie opowiemy w nim Waszą historię. Dlatego nie przejmujcie się jeśli czujecie, że długi film jest Wam nie potrzebny! 

Teledysk, który trwa, tak jak w Zadumane.pl 3-4 minuty jest wystarczający, żeby pokazać to, co najważniejsze. 

Dłuższe filmy u nas to około 15-25 minut. Uważamy, że to najlepszy możliwy format filmu ślubnego. W czasie 20 minut można pokazać w kreatywnej formie wszystkie najważniejsze elementy Waszej historii przy okazji nie zanudzając widza!

3. Jaki pakiet foto wybrać?

Wszystko zależy od Waszych potrzeb. Wiemy, znowu. 🙂

Nasz pakiet foto, czyli 200 zdjęć, obejmuje Wszystkie ważne momenty z Dnia Waszego Ślubu. Więcej zdjęć = więcej momentów.

Jeśli po podpisaniu umowy stwierdzicie, że potrzebujecie rozszerzyć pakiet to piszcie śmiało! Może chcecie zrobić dodatkowy plener lub sesję narzeczeńską?

Przed
ślubem

proces krok po kroku

Przed ślubem

Proces krok po kroku

1. Odezwijcie się

2. Odpowiadamy

Śmiało! Napiszcie do nas maila albo na social mediach. Możecie też zadzwonić!

Dajcie znać:

– jak się nazywacie i kim jesteście?

– jak możemy się z Wami skontaktować (adres e-mail, numer telefonu)?

– gdzie i kiedy planujecie uroczystość?

– jaki pakiet Was interesuje, może chcecie rozszerzyć go o sesję narzeczeńską lub plener?

– jaki jest Wasz wymarzony reportaż ślubny?

Jeśli będziecie mieli jakieś pytania – jesteśmy tu po to żeby na nie odpowiedzieć i Wam pomóc. 

Odpowiadamy Wam najczęściej tego samego dnia. 

Dla każdej z naszych par młodych przygotowujemy indywidualną ofertę – stworzymy ją dla Was w ciągu kilku dni od Waszej wiadomości.

 

3. Spotkanie

Jeśli któryś z pakietów przykuje Waszą uwagę i będziemy mieć wolny termin umówimy się na wspólne spotkanie.

Spotykamy się na żywo w Krakowie (Centrum, Prądnik Biały) lub online.

Zależy nam, żeby jak najlepiej zrozumieć Wasze potrzeby przed Waszym ślubem.

Na spotkaniu ustalimy co się Wam podoba, opowiemy więcej o tym jak pracujemy, a po rozmowie prześlemy Wam notatki z rozmowy i wzór umowy.

Decyzję o podpisaniu możecie podjąć do tygodnia po spotkaniu, a samo spotkanie do tego nie zobowiązuje.

4. Po spotkaniu

Po spotkaniu prześlemy Wam link do Waszego folderu na dysku google. 

Zajdziecie tam: 

– ankietę weselną – notatki ze spotkania, miejsce do uzupełnienia przez Was np. kontakt do Was, adresy, terminy, ważne informacje

– folder na Wasze inspiracje

– wzór umowy

Jeśli zdecydujecie się na podpisanie umowy, podpiszemy ją zdalnie lub w wersji papierowej.

5. Przed ślubem

Przed Waszym ślubem zadzwonimy do Was żeby potwierdzić ostatecznie wszystko to, o czym rozmawialiśmy do tej pory.

To dobry moment na domówienie dodatkowego filmu, pleneru czy większej ilości zdjęć. 

Jak pracujemy

w dniu ślubu?

Jak pracujemy

w dniu ślubu?

1. Przygotowania

Zauważyliśmy, że pary młode mają w głowie jedno pytanie dotyczące tego etapu. A po co tam fotograf?!

Już tłumaczymy. Celem przygotowań nie jest podglądanie Was czy stresowanie. Jest to przestrzeń, kiedy możemy poczuć Wasze flow, rozluźnić Was trochę i pozwolić Wam na poczucie się komfortowo również z nami. W końcu będziemy towarzyszyć Wam przez najbliższe 14 godzin. 🙂

Jak wygląda nasza praca na przygotowaniach? 

Kiedy przywitamy się z Wami i porozmawiamy, często prosimy Was o przedstawienie nas Ważnym dla Was członków rodziny – dzięki temu wszyscy czują się bardziej komfortowo. Prosimy o przygotowanie obrączek, bukietu, pamiątek rodzinnych – żeby uwiecznić w reportażu te piękne detale.

Pary młode czasami stresują się, że fotografujemy każdy etap przygotowań w dniu ślubu. Nie zależy nam na pokazaniu jak zakładacie skarpetki – no chyba, że Wam na tym zależy. 🙂

Często w trakcie przygotowań towarzyszy Wam jakiś członek rodziny lub świadek/świadkowa. Ich obecność pomaga się Wam rozluźnić i czerpać radość z całego dnia!

Przygotowania to też czas kiedy robimy Wam zdjęcia z najbliższą rodziną, a także portrety. Jeśli macie ogród lub ciekawe miejsce poza pokojem, to często Was tam zabieramy. 

2. Ceremonia

Niezależnie o tego, czy macie ceremonię w kościele, czy na sali, bądź w plenerze jesteśmy do Waszej dyspozycji. Wiemy, że to jeden z najbardziej stresujących momentów, więc możecie liczyć na nasze pełne wsparcie. 

Staramy się być jak najbardziej dyskretni i nie rzucać się w oczy. Podobnie jak dla Was, najważniejszym dla nas momentem jest przysięga. W międzyczasie poruszamy się dyskretnie i szukamy ciekawych kadrów, w których jesteście Wy i Wasi goście. 

3. Wesele

Jeśli planujecie po ceremonii wesele lub inną formę świętowania Waszego ślubu – możemy być tam razem z Wami. Tak jak już mówiliśmy – staramy się być dyskretni. Czasem nawet myleni z gośćmi weselnymi. 

Tutaj również możecie liczyć na zdjęcia i ujęcia filmowe z najważniejszych momentów wesela. 

Przed lub w trakcie (lub po jeśli planujecie tylko obiad) wesela, jeśli chcecie zabieramy Was na krótki plener. Wybieramy piękne miejsce na terenie sali lub w najbliższej okolicy i przygotowujemy plenerowy materiał do Waszej historii. 

Zwykle kończymy pracę około 00:30, ale czasami zostajemy chwilę dłużej. Jeśli zależy Wam na naszej pracy na Waszym weselu w umowie prosimy o zapewnienie nam min. jednego ciepłego posiłku i miejsca, w którym będziemy mogli komfortowo usiąść i bezpiecznie odłożyć sprzęt. Dziękujemy Kochani!

Był ślub

i co dalej?

1. Plener w innym dniu

Kiedy już odetchniecie po weselu, podróży poślubnej, czy pierwszym tygodniu małżeństwa, zgodnie z tym co ustaliliśmy wcześniej jedziemy z Wami na plener! 

Wybieramy się w jedno z pięknych miejsc, które możecie wybrać sami lub przystać na naszą propozycję. 

Zależnie od tego jak daleko jedziemy plener może zająć kilka godzin lub kilka dni! Lubimy podróżować, więc jeśli wy też to dajcie znać śmiało! 

wedding in kraków

2. Odbiór materiałów

Do dwóch miesięcy od ceremonii lub pleneru dostajecie od nas gotowy reportaż. Zdjęcia w galerii i film odbieracie od nas zdalnie. Na przekazanie innych materiałów umawiamy się stacjonarnie lub wysyłamy je pocztą.

3. No i koniec przygody!

Jeśli zdjęcia lub filmy podobały się Wam, rodzinie, czy znajomym dajcie znać! Będziemy ogromnie wdzięczni za Wasze opinie!

Jeśli po wszystkim będziecie chcieli dłuższy film, bądź więcej zdjęć czy odbitek dajcie znać!